Hummel 4 Liga

30/10/2022

K.12.: Pokaz siły i moc goli /oświadczenie

Twierdza przy ul. Turystycznej nadal nie zdobyta. Po ostatnim wyjazdowy spotkaniu z Lewartem mogliśmy odczuwać lekki niepokój o formę naszych graczy. Jak się okazało w sobotnie piękne popołudnie, niepotrzebnie.

Drużyna Łukasza Gieresza wróciła na właściwe tory i pokazała grę do jakiej wcześniej przywykliśmy. Duża intensywność, mnóstwo sytuacji bramkowych i wysoka skuteczność.

Przeciwko Powiślakowi nasz zespół już od początku stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Po jednym z ataków, w 7 min. sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Michał Zuber. Podopieczni Radosława Muszyńskiego ruszyli do odrabiania strat i w 14 minucie po naszej nonszalancji w defensywie do remisu doprowadził Jarosław Milcz. Bramka dla Powiślaka nie wpłynęła jednak na specjalną nerwowość w grze naszej ekipy. Już w 21 minucie Jakub Pryliński skutecznie wykończył podanie z głębi pola wyprowadzając nas na ponowne prowadzenie.

Około pół godziny trwała dość wyrównana gra z okazjami po obu stronach. Po tym okresie, z minuty na minutę obserwowaliśmy coraz znaczniejszą przewagę Świdniczanki. Do przerwy za sprawą Klaudiusza Sypenia i jego bramki z 38 minuty zapewniamy sobie wyraźną przewagę bramkową. Do przerwy było 3:1.

Po zmianie stron widzieliśmy już dominację naszej drużyny. Padły cztery gole, a łupem bramkowym podzielili się. Michał Zuber w 76 i 88 minucie, który skompletował w tym spotkaniu hattricka. Mikołaj Nawrocki w 48 minucie i Łukasz Strug po rzucie karnym w 83 minucie gry.

W bardzo dobrych nastrojach opuszczaliśmy stadion z nadzieją na rozpoczęcie kolejnej, oby jak najdłuższej, dobrej serii naszego zespołu.

Łukasz Gieresz: W meczu z Powiślakiem z dużą łatwością stwarzaliśmy sytuacje pod bramką rywala, z których siedem zamieniliśmy na gole. Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo, na które zapracował cały zespół.

KS Świdniczanka Świdnik - Powiślak Końskowola 7:1 (3:1)

Socha - Koźlik, Pielach, Kanarek, Sypeń (89 Łopuszyński), Skoczylas, (77 Strug), Szymala (85 Kowalski), Nawrocki (87 Greniuk), Kutyła, Zuber, Pryliński (65 Kotowicz).

Już wkrótce na naszej stronie FB znajdziecie Państwo relację zdjęciową ze spotkania autorstwa Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

Sytuacja w obu grupach ligi po 12. kolejce, oraz terminarz najbliższych meczów Świdni znajdziesz tutaj.

Za tydzień, w sobotę 5 listopada o 15:30, zmierzymy się z Górnik II Łęczna. Już dzisiaj serdecznie zapraszamyna to spotkanie!

oświadczenie

30 października 2022 r. w godzinach porannych, miała miejsce awaria nagłośnienia na stadionie KS Świdniczanka przy ul.Turystycznej. Awaria została usunięta. Za hałas i niedogodności serdecznie przepraszamy mieszkańców okolicznych bloków.