Hummel 4 Liga

23/10/2022

K.11.: Zadyszka lidera /licytacja

Kiedy nasza drużyna wygrywała mecz za meczem, życzyliśmy sobie chwilo trwaj. Niestety kiedyś musiało nastąpić przerwanie serii. Stało się to w sobotę 22 padździenika w Lubartowie, naszym pogromcą okazał się miejscowy Lewart.

Mecz od początku nie układał się naszym zawodnikom. W pierwszej części sytuacji bramkowych, było jak na lekarstwo. Gra toczyła się głównie w środku pola z lekką optyczną przewagą naszych. Jednak to gospodarze okazali się konkretniejsi w swoich poczynaniach i w 24 minucie zdobyli bramkę autorstwa Konecznego. Do przerwy schodziliśmy z wynikiem 0:1.

Po zmianie stron trener Gieresz starał się dać impuls do ataku wymieniając dwóch graczy środka pola. Obraz gry niewiele się niestety zmienił. Co prawda sytuacje do zmiany wyniku były ale, albo brakło szczęścia, albo precyzji (minimalnie niecelny strzał Sypenia, uderzenie głową w słupek Pielacha).

Lewart skutecznie przerywał grę, grając blisko rywala i mądrze przesuwając w defensywie. Nad wyraz często natomiast używany był gwizdek arbitra, żółte kartki i nadmiarowe przerwy w grze nie pozwalały na złapanie odpowiedniego rytmu gry naszej drużyny. Co nie udało się naszym graczom, udało się gospodarzom, po szybkiej akcji i zamieszaniu pod naszą bramką zdobyli oni swojego drugiego gola w 74 minucie. Strzelcem, Najda.

Tak, to był zdecydowanie nasz słabszy dzień. Jednak liga trwa, a już za tydzień okazja do powrotu na swoją ścieżkę, czego życzymy zawodnikom, jak i nam kibicom.

Łukasz Gieresz: Mecz z Lewartem był naszym najgorszym rozegranym spotkaniem w tym sezonie. Jako drużyna nie zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu, mimo iż w drugiej połowie od początku zareagowaliśmy pozytywnie dążąc do zdobycia gola.

Lewart Lubartów - Świdniczanka Świdnik 2:0 (1:0)

Bramki: Koneczny, Najda.

Socha, Ptaszyński (68 Koźlik) Pielach, Kanarek, Skoczylas (71 Strug), Sypeń, Nawrocki (79 Kowalski) Kutyła (46 Sikora) Szymala (46 Sobstyl, 84 Łopuszyński ), Zuber, Pryliński.

Żółte kartki: Skoczylas, Ptaszyński, Nawrocki, Sypeń, Kutyła, Sobstyl, Zuber.

Już we wtorek na naszej stronie FB znajdziecie Państwo relację zdjęciową z sobotniego spotkania autorstwa Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

Sytuacja w obu grupach ligi po 11. kolejce, oraz terminarz najbliższych meczów Świdni znajdziesz tutaj.

Za tydzień, w sobotę 29 pażdziernika o 14:00, na Turystycznej zmierzymy się z Powiślakiem Końskowola. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, potrzebujemy Waszego wsparcia!

Na koniec chcielibyśmy poinformować, że trwa właśnie licytacja koszulki Świdni z autografami zawodników dla Łukasza Wrony, na pomoc w walce z guzem mózgu Glejakiem IV link.

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka