Hummel 4 Liga

16/10/2022

K.10.: Motor rozbity na Turystycznej /zdjęcia

Nieco ponad trzydzieści minut potrzebowali nasi zawodnicy, żeby pozbawić złudzeń zawodników Motoru, kto sięgnie w sobotnim spotkaniu po pełną pulę.

Bardzo dobrze ogladało się ten mecz i to nie tylko przez pryzmat wyniku, ale ze względu na jego widowiskowość. Otwarte spotkanie, fantazyjne akcje, wymiana ciosów z dużą liczbę goli. To jest to, na co czekamy.

Już w drugiej minucie faulowany w polu karnym został Michał Zuber. Strzał poszkodowanego trafił w poprzeczkę, a w rewanżu blisko gola byli Motorowcy. Jednak niedługo później, bo już w 8 minucie Michał pewnie umieścił pilkę w siatce gości na 1:0. Trzy minuty później kolejny wygrany pojedynek w polu karnym jeden na jednego, faul obrońcy i kolejna jedenastka. Tym razem wykonawcą był Pryliński. 11 minuta i 2:0. Kolejny gol padł w 18 minucie gry. Po składnej zespołowej akcji swoją premierową bramkę dla Świdniczanki strzelił Miłosz Kutyła - 3:0. Kiedy wydawało się, że po bramce autorstwa Frąckowiaka z 21 minuty, goście złapią kontakt, ponownie zostali posłani na deski. Cztery minuty później, szybką zespołową akcję przeprowadzili nasi gracze, którą swoim drugim dziś golem zwieńczył Jakub Pryliński.

Zabójczo skuteczni byli w tym spotkaniu nasi gracze. Jeszcze do przerwy w 31 minucie Jakub Pryliński i 37 minucie Michał Zuber strzelili po golu. Trzeba podkreślić, że bramki padały po akcjach zespołowych co z pewnością cieszy.

Do przerwy 6:1. Tego chyba mało kto się spodziewał.

Po przerwie mecz nieco się uspokoił, akcje zwolniły tempo, a do głosu coraz częściej dochodzili gracze Motoru, budując składne akcje. Pomimo tego to podopieczni Łukasza Gieresza przeprowadzili koleją dobrą akcję. W 78 minucie na listę strzelców wpisał się wprowadzony niedługo wcześniej Łukasz Strug. W końcówce spotkania Maciej Baryła otrzymał dobre, długie zagranie i zmniejszył rozmiary porażki.

Wynik bardzo wysoki, rewanż na boisku udany. To było dobre widowiskowe spotkanie, a otwarty mecz i ofensywna gra obu zespołów dziś zdecydowanie na korzyść Świdniczanki.

Brawo Panowie, lubimy takie widowiska!

Piotr Wójcik: Odnieśliśmy zasłużone i wysokie zwycięstwo. Zawodnicy byli dziś od pierwszych minut bardzo zmotywowani - początek meczu zdecydowanie na naszą korzyść. Bardzo dobrze zareagowaliśmy po przestrzelonym karnym gdzie widać bylo, że zespół dąży do zdobycia bramki. Energia i agresja na połowie przeciwnika pozwala nam wykreować dużo sytuacji w pierwszej części spotkania, z czego aż 6 zamieniamy na bramkę. Druga połowa była już mniej widowiskowa, lecz kontrolowaliśmy nadal przebieg meczu. Gratulacje do chłopaków. Teraz przygotowujemy się już do kolejnego spotkania .

Świdniczanka Świdnik - Motor ll Lublin 7:2 (6:1)

Bramki: Zuber (8, 31), Pryliński (11, 25-z karnego, 37), Kutyła (18), Strug (78) – Frąckowiak (21), Baryła (86).

Świdniczanka: Socha – Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Sypeń (83 Kowalski), Szymala (85 Koźlik), Kutyła (90+2 Greniuk), Nawrocki (68 Sobstyl), Skoczylas (75 Strug), Zuber, Pryliński (66 Łopuszyński).

Motor II: Furman (60 Nowak) – Skowronek (30 Bednarczyk), Frąckowiak, Chomicz (60 Skorek), Wójcik, Kryvolapov, Pytka, Złomańczuk (60 Nowakowicz), Baryła, Wyjadłowski (60 G. Nasalski), Jagodziński (60 Zawadzki).

Na naszej stronie FB znajdziecie Państwo całą relację zdjęciową ze spotkania z Motorem II od naszej Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

Sytuacja w lidze po 10. kolejce, oraz terminarz najbliższych meczów znajdziesz tutaj.

Za tydzień, w sobotę 22 pażdziernika o 15:00, jedziemy do Lubartowa na mecz z Lewartem.

Tekst: Krystian Kutyła, Piotr Wójcik

Zdjęcia: Natalia Kulbicka