Hummel 4 Liga

23/05/2023

K.6: Świdnicki walec

Kolejne efektowne i przekonywujące zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy. Tym razem kolekcja zdobyczy bramkowej powiększyła się o osiem trafień, a ten worek musieli udźwignąć gracze Granitu Bychawa, którzy próbowali nadążyć za rozpędzonym liderem.

Ataki od pierwszego gwizdka dość szybko przyniosły zamierzony skutek, bo już w 13 minucie Jakub Szymala trafił po raz pierwszy. Asystentem był Dawid Skoczylas. Kolejne trafienie autorstwa Michała Palucha po świetnym dograniu Nawrockiego zobaczyliśmy w 28 minucie. Dziesięć minut później wzorowa akcja naszych wahadłowych. Dogrywał Skoczylas, skończył strzałem na 3-0 Hubert Kotowicz. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona gry.

Po przerwie ataki Świdniczanki nie ustawały. W 55 minucie ładnym plasowanym strzałem z 16 metrów popisał się Kamil Sikora, a w 64 minucie Michał Zuber zamienił na gola rzut karny. Kolejne trafienia to strzał głową Jakuba Szymali po asyście Skoczylasa w 77 minucie, oraz bramka Łukasza Struga po akcji Maćka Łopuszyńskiego z 87 minuty gry.

Goście przez całe spotkanie raz zagrozili poważniej bramce Pawła Sochy, jednak Gierowski w dogodnej sytuacji nieznacznie się pomylił.

Stempel na bardzo wysokiej wygranej postawił kapitan Zuber, pewnie wykonując jedenastkę, podyktowaną za przewinienie na Michale Koźliku. To była 90 minuta gry, a po tej bramce sędzia zakończył to jednostronne widowisko.

BLKS Granit Bychawa - Świdniczanka Świdnik 0-8 (0-3)

Bramki: Szymala (13, 77), Paluch (28), Kotowicz (38), Sikora (55), Zuber (64, 90-obie z karnych), Strug (87).

Świdniczanka: Socha – Koźlik, Kanarek (75 Kowalski), Szymala, Bednarczyk, Nawrocki (60 Strug), Sikora (87 Kutyła), Zuber, Kotowicz, Skoczylas (84 Łopuszyński), Paluch (75 Janczarek).

Zółta kartka: Kanarek

W sobotę 27 maja zapraszamy na Turystyczną na mecz na szczycie Hummel 4 ligi, naszym przeciwnikiem będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski:

Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka