Hummel 4 Liga

07/05/2023

K.4: Lider się nie zatrzymuje /zdjęcia

W sobotnie popołudnie na stadionie w Zawadzie plan był klarowny. Trzy punkty muszą wrócić do Świdnika.

Tradycyjnie już od początku spotkania rysowała się przewaga naszych zawodników. Rozpieszczeni kibice naszej Świdni z niecierpliwością czekali na konkrety w postaci goli. Kilka stałych fragmentów gry, jeden dobry strzał Bednarczyka i kolejny Koźlika, do tego szczypta chaosu.

W 23 minucie jeden z obrońców gospodarzy wybijał pilkę z własnego pola karnego, a ta idealnie opadła na nogę Dawida Skoczylasa. Piękne uderzenie z powietrza naszego skrzydłowego, które z przytupem otworzyło spotkanie. Od strzelenia gola nasza gra z minuty na minutę się rozkręcała, kwestią czasu były gole zamykające spotkanie.

Tak też się stało po przerwie, po której Świdnia rozpoczęła od szturmu na bramkę Gryfa. Kolejno próbowali Zuber, Paluch, Kutyła, Bednarczyk. Co nie udało się z akcji, to wpadło po kornerze. Dokładną piłkę od Zubera w 54 minucie, głową na gola zamienił Kanarek. Dziesięć minut minęło i przechwyt w środku pola zaliczył Kutyła, zgrał do Palucha, a ten dokładnie obsłużył Zubera, który podwyższył na 3-0. W 74 minucie rozpędzony Skoczylas odnalazł w polu karnym wprowadzonego minutę wcześniej Łukasza Struga, który z zasady nie marnuje takich piłek. To była czwarta, ostatnia jak się okazało bramką tego spotkania.

Gospodarze mieli też swoją okazję na bramkę honorową, jednak swoim kunsztem wykazał się Paweł Socha odbijając groźne uderzenie na rzut rożny.

Warty odnotowania jest fakt, że w tym spotkaniu wszyscy nasi zawodnicy zaliczyli minuty na boisku, łącznie z rezerwowym bramkarzem, Kubą Gosikiem. Zadanie wykonane. Rozpoczynamy operację pod tytułem: Finał Okręgowego Pucharu Polski na który serdecznie zapraszamy już w środę.

Gryf Gmina Zamość – Świdniczanka Świdnik 0:4 (0:1)

Bramki:
Skoczylas (22),
Kanarek (54),
Zuber (63),
Strug (76)

Świdniczanka: Socha (83 Gosik) – Kanarek, Szymala, Koźlik (77 Ptaszyński), Bednarczyk, Kutyła (83 Łopuszyński), Nawrocki (74 Sikora), Skoczylas (77 Janczarek), Kotowicz (83 Kowalski), Zuber, Paluch (74 Strug).

Żółta kartka: Koźlik

Na fotogalerię zdjęć ze spotkania autorstwa Pani Natalii Kulbickiej zapraszamy na nasz Facebook:

Na kolejne spotkanie, tym razem na Finał Pucharu 10 powiatów LZPN z KS Lublinianka, zapraszamy na Turystyczną 10 maja:

Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka