Hummel 4 Liga

16/04/2023

K.1: Granit rozbity /zdjęcia, film

Pierwszą kolejkę grupy mistrzowskiej zakończylismy efektownym zwycięstwem nad Granitem Bychawa. Bardzo dobrze rozpoczęte zawody i szybko strzelone trzy gole nie pozostawiły złudzeń kto w tym spotkaniu dyktował warunki.

Już w 3 minucie po asyście Sikory wynik otworzył Zuber. Po niespełna czterech minutach na tablicy widniał już wynik 2-0, a swojego gola dorzucił Kotowicz po zgraniu głowa przez Palucha. 10 minuta mieliśmy jeszcze strzał w słupek Zubera. W 13 minucie gry role strzelca i asystenta się odwróciły, tym razem Paluch wykorzystał uderzenie Kotowicza, skutecznie dobijając jego strzał podwyzszając na 3-0. W 26 minucie goście mieli trochę szczęscia, gdyż w jednej akcji najpierw Zuber trafił w słupek, a za chwilę z dystansu w porzeczkę, Skoczylas. Niedługo potem w 28 minucie drugą asysta popisał się Sikora, a gola zdobył Wójcik.

Chwilę radosci mieli też nasi goście, w 34 minucie po uderzeniu w słupek przez Gierowskiego, piłka niefortunnie trafiła w Kotowicza i wpadła do siatki. Tym samym Granit zdobył swoją honorową bramkę, doprowadzając do stanu 4-1.

Podrażnieni gospodarze potrzebowali 2 minut, aby przypomnieć kto dziś rządzi na Turystycznej. W 36 minucie swoje drugie trafienie zaliczył Paluch, a kolejna asysta popisał się Zuber. Do przerwy było 5-1.

Tuż po wznowieniu gry Skoczylas zakończył swój rajd skutecznym strzałem na bramkę i podwyższył wysokie prowadzenie Świdni. Na tablicy w 48 minucie 6-1. Do końca spotkania okazji nie brakowało, jednak nasi gracze już trochę spuścili z tonu i mecz zakończył się wysokim i efektownym zwycięstwem.

KS Świdniczanka Świdnik - BLKS Granit Bychawa 6-1 (5-1)

Bramki: 2x Paluch, Kotowicz, Wójcik, Zuber, Skoczylas.

Socha - Koźlik, Pielach, Kanarek, Skoczylas (58 Nawrocki), Kotowicz (73 Łopuszyński), Bednarczyk (81 Szymala), Wójcik (87 Kowalski), Sikora (64 Kutyła), Zuber (87 Janczarek), Paluch (81 Strug).

Żółta kartka: Kotowicz

Na fotogalerię zdjęć ze spotkania autorstwa Pani Natalii Kulbickiej zapraszamy na nasz Facebook:

Kilka słów po meczu od strzelca 2 bramek - Michała Palucha:

@ks_swidniczanka Michał Paluch po meczu z Granitem Bychawa #hummel4liga #świdnik ♬ dźwięk oryginalny - KS Świdniczanka

Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Wasak