Brat-Cukrownik

 05/09/2021

K.6.: Weryfikacja możliwości

W sobotę 4 września 2021 roku piłkarze Świdniczanki rozegrali mecz Vi kolejki hummel IV ligi lubelskiej. Na stadionie w Kraśniku ich przeciwnikiem była drużyna spadkowicza z III ligi miejscowa Stal.

Spotkanie z viceliderem tabeli miało być okazją do weryfikacji rzeczywistych możliwości zielono biało czerwonych. Konfrontacja ze, zbudowaną w ostatniej chwili (tuż przed rozpoczęciem rozgrywek), drużyną Stali, w brutalny sposób obnażyła aktualną formę fizyczną i stan psychiczny w jakim znajduje się Świdniczanka.

Na temat mankamentów w grze naszej drużyny można by pisać wiele, ale ja nie należę do tych ludzi, którym przyjemność sprawia kopanie leżącego. Zatem stwierdzam tylko, że po słabym meczu przegraliśmy wysoko, ze średnio prezentującą się Stalą 1:6 i była zdecydowanie najwyższa porażka Świdniczanki w ostatnich 5 latach.

Pikanterii sytuacji może dodać także fakt, że jedynym wyróżniającym się zawodnikiem w naszej drużynie był młody bramkarz Jakub Gosik, który kilkoma udanymi interwencjami uchronił nas od jeszcze wyższej porażki.

Na temat aktualnej sytuacji w naszym klubie napiszemy zapewne cos wkrótce, wydaje sie jednak, że sytuacja w pełni dojrzała do zmian personalnych.

A następne spotkanie to mecz u siebie z Huczwa Tyszowce. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 11.09.2021 r. o godz. 15.00.

Aktualna sytuacja w 2 grupie hummel IV ligi oraz terminarz nadchodzących meczów tutaj.

Stal Kraśnik – Świdniczanka Świdnik 6:1 (3:1)

Bramki: Cybula (17, 45+1), Zieliński (26, 78), Buczek (69-z karnego), Cygan (76) – Żmuda (20).

Stal: Wójcicki – Niewiński, Zieliński, Gajewski, Michalak, Cygan (78 Błaszczyk), Buczek, Pietrzyk (81 Wójtowicz), Eduardo (72 Woźniak), Welman (78 Latosiewicz), Cybula (81 Winkler).

Świdniczanka: Gosik – Kowalski, Żmuda (46 Duda), Kursa, Pryimak, Stępień (83 Pogorzałek), Śliwa (46 Martyna), Pędlowski (66 Pacek), Zuber, Mazurek, Milcz. Ponadto w kadrze meczowej Kowalczyk i Kucybała.

Żółte kartki: Michalak, Gajewski – Kursa, Martyna.

Czerwona kartka: Kursa (Świdniczanka, 77 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Mateusz Pizoń (Lublin).

Widzów ok.250

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu, zdjęcia - Nyku.foto:


Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka