Opolanin Opole Lubelskie

23/05/2022

K.7.: Odrabiamy straty /zdjęcia

Meczami 7 kolejki piłkarze hummel IV ligi lubelskiej rozpoczęli rundę rewanżową w grupach mistrzowskiej i spadkowej. Przeciwnikiem zielono-biało-czerwonych w tej kolejce był zespół Opolanina Opole Lubelskie.

Niezbyt przyjemna pogoda sprawiła, że na trybunach Stadionu Miejskiego w Świdniku, w niedzielne popołudnie 22 maja pojawiło się mniej niż zwykle kibiców. Ci jednak, którzy pofatygowali się na stadion na pewno nie byli zawiedzeni.

Zajmującemu 11 miejsce w tabeli i borykającemu się z trudnościami kadrowymi Opolaninowi niewielu zapewne dawało szanse na uzyskanie w tym meczu korzystnego wyniku.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już w 3 minucie Piotr Pacek celnie trafił do siatki. W 10 minucie za faul, na naszym zawodniku wychodzącym na czystą pozycję, czerwony kartonik obejrzał obrońca zespołu gości Grzegorz Pałka i dalszą część meczu przyjezdni grali w osłabieniu. Nasi przez cały czas przeważali i stwarzali sytuacje bramkowe. Tym razem skuteczność nie zawodziła i w I części meczu bramkarz gości jeszcze 6-krotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 7:0.

Od początku II połowy świdniczanie dalej przeważali i stwarzali sytuacje bramkowe, jednak jakby nieco oszczędzając, załamanego wysokimi rozmiarami porażki przeciwnika, w tej części meczu tylko dwukrotnie pokonali bramkarza gości.

Zatem, to jednostronne spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Świdniczanki. Wygrana w wysokich rozmiarach niewątpliwie cieszy, ale obiektywnie stwierdzić należy, że przyjezdni nie zawiesili nam zbyt wysoko poprzeczki. Nie mniej jednak godnie wywiązaliśmy się z roli faworyta tej konfrontacji.

Wartymi odnotowania są hat-trick Piotra Packa i dublety Huberta Kotowicza i Radosław Kursy. Odrabiamy straty do liderującej Lublinianki i aktualnie wyprzedza nas ona tylko i o 4 punkty.

Piotr Wójcik: Duża kreatywność i aktywność zawodników na boisku została nagrodzona 9 bramkami. Od początku spotkania widoczna była chęć kreowania sytuacji i zdobywania kolejnych bramek. Tym samym dopisujemy 3 pkt. Przed Nami kolejny cel do zrealizowania.

Świdniczanka – Opolanin Opole Lubelskie 9:0 (7:0)

Bramki zdobyli: Piotr Pacek (3, 22 i 49 min), Hubert Kotowicz (14 i 37 min), Radosław Kursa (17 i 77 min), Michał Zuber (27 min) i Jakub Szymala (40 min)

Świdniczanka: Gosik – Kursa, Pielach, Szczerba - Kotowicz (72 Plesz), Szymala, Sikora (72 Kowalski), Nawrocki (46 Kucybała), Sypeń (60 Cielebąk) - Zuber, Pacek (60 Milcz). Ponadto w kadrze meczowej Kowalczyk i Stępień.

Opolanin: Adamczyk - Pałka, Łappo, Jakimski, Rybak (68 Ćwieka), Nieradko, Adamczuk, Król (77 Sałasiński), Szymecki, Sułek, Frydecki. ponadto kadrze meczowej Pasztelan i Półtorak.

Żółte kartki: Kucybała (Świdniczanka) i Rybak (Opolanin)

Czerwona kartka Pałka (Opolanin).

Sędziowali: Mikołaj Łaba, Konrad Kostrubiec i Kacper Pańko (OKS Zamość).

Zdjęcia ze spotkania od Nyku.foto na naszej stronie Facebook.

O tym, czy forma naszego zespołu się ustabilizowała przekonamy się w najbliższa sobotę, kiedy w Końskowoli rozegramy rewanżowy mecz z tamtejszym Powiślakiem.

Tekst: JeSzko, Piotr Wójcik

Zdjęcia: Natalia Kulbcka