22/01/2024

Co słychać u naszych ligowych rywali? cz. 4

Prawie wszystkie zespoły rozegrały już pierwsze mecze sparingowe. Niektórzy zdołali już także sfinalizować pierwsze transfery. Oto nasze kolejne ustalenia:

Wieczysta Kraków
Główny faworyt tej edycji rozgrywek rozegrał kolejny mecz kontrolny. Ekipa z ul. Chałupnika pokonała w nim I ligową Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:1.
Nowym zawodnikiem krakowian został Tomasz Swędrowski, który jesienią reprezentował barwy chorzowskiego Ruchu.

Avia Świdnik
Wicelider ligowej tabeli rozegrał w miniony weekend 2 mecze kontrolne. W pierwszym żółto-niebiescy pokonali czołową ekipę lubelskiej IV ligi Stal Kraśnik 4:1, by w drugim meczu ulec IV ligowemu beniaminkowi Ładzie Biłgoraj 1:4.

Chełmianka Chełm
W swoim pierwszym meczu kontrolnym chełmianie wysoko, bo 0:4, ulegli 17 drużynie grupy I 3 ligi Pilicy Białobrzegi.
Z klubu odchodzi ukraiński obrońca Vladyslaw Bobrow.

Karpaty Krosno, KS Wiązownica
Dwie III ligowe ekipy z Podkarpacia zmierzyły się w meczu sparingowym. Na boisku w Wiązownicy minimalnie lepsi okazali się krośnianie, którzy wygrali 2;1. Strzelcem jednej z bramek dla zwycięzców, był pozyskany właśnie z Wiązownicy Dmytro Sula.

Siarka Tarnobrzeg, Texom Sokół Sieniawa
W innym meczu sparingowym, w którym zmierzyły się dwa zespoły występujące w naszej grupie III ligi Siarka Tarnobrzeg pewnie, bo 3:0 pokonała Sokoła Sieniawa.

Czarni Połaniec
Ekipa z Połańca tym razem zagrała z II ligową Stalą Stalowa Wola. Lepsi w tym meczu okazali się II ligowcy zwyciężając pewnie 5:1. W drużynie z Połańca na boisku pojawiło się 22 zawodników, w tym 4 testowanych.

Podlasie Biała Podlaska
Drużyna z południowego Podlasia zagrała towarzysko z rezerwami Jagielonii Białystok. Lepsi w tej konfrontacji okazali się bialczanie pokonując gospodarzy 3:1.

Star Starachowice
Starachowiczanie rozegrali 2 spotkania kontrolne z zespołami z wyższych lig. W obu z nich zmuszeni byli uznać wyższość przeciwników. Z Termalicą Brek-Bet Nieciecza przegrali 0:3, a ze Stalą Stalowa Wola 0:2.

Garbarnia Kraków
Zasłużony krakowski klub boryka się ostatnio z kłopotami finansowymi. Pod uwagę brana jest nawet możliwość wycofania drużyny z rozgrywek. W środowisku sportowym mówi się, że decyzja w kwestii być albo nie być w odniesieniu do Garbarni zależy od władz miasta Krakowa.
Tymczasem drużyna w meczu kontrolnym zmierzyła się ekstraklasową Puszczą Niepołomice, przegrywając minimalnie 2:3. W ekipie brązowych pojawiło się, w tym meczu, na boisku 23 zawodników.

Wisłoka Dębica
Dębiczanie w pierwszym meczu kontrolnym zmierzyli się z II ligową Sandecją Nowy Sącz. W tej konfrontacji lepsi okazali się II ligowcy zwyciężając 4:2. W drużynie z Dębicy w tym meczu na boisku wystąpiło 18 zawodników, w tym 2 testowanych.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Przeciwnikiem ekipy z Ostrowca w pierwszym meczu sparingowym było 3 drużyna IV ligi świętokrzyskiej Klimontowianka Klimontów. W spotkaniu tym zdecydowanie lepsi okazali się III ligowcy wygrywając wysoko 6:0.
KSZO pozyskało nowego zawodnika, którym okazał się 25 letni ukraiński napastnik Yevgeniy Mogil.
Z klubem pożegnał się natomiast II trener Mateusz Burakowski.

Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Natalia Kulbicka