Świdniczanka

 05/07/2021

Piknik akademii/fotorelacja

W niedzielę 27 czerwca 20121 roku na boisku klubowym przy ul. Turystycznej odbył się piknik, zorganizowany przez Zarząd naszego klubu na zakończenie sezonu piłkarskiego przez Akademię Piłkarską KS Świdniczanka.

Na spotkanie przybyli wszyscy młodzi adepci piłki nożnej z naszej akademii w towarzystwie swoich najbliższych. Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Zorganizowano mini turniej piłkarski, w którym udział wzięło 5 drużyn złożonych z trenerów i rodziców chłopców z poszczególnych grup. Dużą popularnością cieszyły się tradycyjnie dmuchańce od FLAME Agencji Eventowej. Dla ochłody, do wyboru, była szeroka gama napojów i oczywiście lody. Starsi mieli możliwość wypicia dobrej kawy serwowanej przez Pana Kamila z Bike Cafe. Nie mogło oczywiście zabraknąć grillowanych kiełbasek.

Na zakończenie szef Akademii Karol Kowalski w towarzystwie trenerów wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy oraz estetyczne i funkcjonalne plecaki z logo klubu na sprzęt.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali prezes Paweł Walczak i vice prezes Tomasz Żuchnik.

Impreza zdecydowanie przypadła do gustu gościom, bowiem wielu z nich żegnając się składało na ręce koordynatora Akademii i członków zarządu komplementy za organizację i podziękowania.

Pragnę przypomnieć, że w Akademii Piłkarskiej Świdniczanka w pięciu grupach, pod okiem 9 trenerów, w zajęciach uczestniczy niemal 100 dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

To miedzy innymi, na potrzeby Akademii nowi właściciele klubu postanowili przywrócić obiektowi przy ul. Turystycznej dawne znaczenie i dodać mu więcej blasku. Dużym nakładem środków powiększono płytę boiska i ogrodzono jego teren. Na teren obiektu doprowadzono instalacje elektryczną i wodną. Boisko będzie posiadało trybuny na 300 osób oraz oświetlenie. W znajdującym się obok budynku klubowym urządzono szatnie i biuro klubu. Płytę boiska czeka gruntowna renowacja. Wszystko to ma na celu, aby zawodnikom trenującym w naszym klubu stworzyć jak najlepsze warunki do pracy i rozwoju.

Obiekt ma być oddany do użytku już w następnym roku. Liczymy bardzo, ze usytuowanie boiska w centrum miasta i ciekawa baza treningowa zachęcą młodych ludzi do podejmowania treningów w naszym klubie.

Jeśli byliście na pikniku poszukajcie się w obszernej galerii zdjęć od naszej Pani fotograf Natalii:

Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Natalia Kulbicka