KSZO

 04/05/2024

K.29: Passa bez porażki trwa /film

Kolejne, ósme spotkanie ligowe przyniosło nam bardzo cenną zdobycz w kontekście sytuacji w tabeli.

Wyjazdowe spotkanie w Tarnowie z miejscowa Unią było niezwykle ważne dla obu ekip. Gospodarze w przypadku wygranej mogli zrównać się z nami punktowo i mogliby pozwolić sobie na chwilę oddechu z niedużą przewagą nad rywalami z dołu tabeli. Waga spotkania miała znaczny wpływ na jego przebieg.

Widowiska piłkarskiego w Tarnowie nie uświadczyliśmy, a przebieg meczu wskazywał, że jeden gol może przesądzić o jego losach. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Najlepsza okazję bramkową w pierwszej połowie, miał w 29 minucie Igor Kuchta. Obsłużony ładnym podaniem od Michała Zubera, uderzył na bramkę z około ośmiu metrów, ale jego strzał na linii bramkowej zatrzymał jeden z defensorów Unii. Poza tym w pierwszej części próżno było doszukiwać się jeszcze klarownej sytuacji pod którąś z bramek.

O wyniku końcowym zadecydowały bramki z drugiej odsłony spotkania. Obydwa gole padły po stałych fragmentach gry. Najpierw, bo w 58 minucie z trafienia po rzucie różnym cieszyli się gospodarze. Od tego momentu gracze z Tarnowa zeszli do jeszcze niższej defensywy, pilnując korzystnego wyniku.

Nasi zawodnicy nie zamierzali jednak wracać do domu z pustymi rękami. Do końca walczyli o przynajmniej jedną bramkę i w końcu dopięli swego. Rzut wolny w 90 minucie wykonywał Patryk Czułowski, a po jego dośrodkowaniu najprzytomniej w polu karnym zachował się Jakub Szymala z bliska dając nam upragnione wyrównanie.

Mecz zakończył się dla nas cennym w tej sytuacji remisem. Status quo w tabeli zostało zachowane, a każdy kolejny punkt zbliża nas założonego celu.

Brawo drużyna.

Mocno Świdnia!

ZKS Unia Tarnów - KS Świdniczanka Świdnik 1-1 (0-0)

Socha – Koźlik, Ptaszyński, Pielach, Szymala, Kuchta (62 Sikora), Kutyła (70 Czułowski), Kotowicz, Morenkov (62 Sypeń), Zuber, Paluch (70 Koper).

Żółte kartki: Szymala, Morenkov

Michał Koźlik po meczu z Unią:

@ks_swidniczanka Michał Koźlik po meczu z Unią Tarnów #3ligagrupa4 ♬ dźwięk oryginalny - KS Świdniczanka

Gol Kuby Szymali z 92 min.:

Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Królik, Patryk Potręć