Star Strachowice

 17/03/2024

K.21: Ulegamy Wiślanom / film

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa zielono-biało-czerwonych do podkrakowskiej Skawiny, bowiem w meczu 21 kolejki 4 grupy III ligi świdniczanie ulegli Wiślanom Jaśkowice 0:2.

Przed meczem wiadome było, że w spotkaniu tym trudno będzie o punkty, gdyż w pierwszym meczu tych drużyn ekipa z Małopolski zaprezentowała się w Świdniku bardzo dobrze i z trudem uzyskaliśmy z nimi wynik remisowy 2:2.

Tym razem gospodarze nie pokazali chyba, na boisku, maksimum swoich możliwości, a i tak zainkasowali 3 punkty. Mecz był transmitowany, gratisowo, na kanale Youtube przez CFSport i każdy zainteresowany mógł go sobie obejrzeć. Zatem nie wdając się w szczegóły odnośnie przebiegu meczu i oceny postawy naszej drużyny, pozostaje mi stwierdzić, że gospodarze odnieśli w nim zasłużone zwycięstwo. Jaśkowiczanie stworzyli więcej sytuacji do zdobycia bramek i bezwzględnie wykorzystali indywidualne błędy naszych zawodników.

Martwi natomiast fakt, że w 3 kolejnym meczu nie potrafimy pokonać bramkarzy przeciwników, a nasz dorobek punktowy, w rundzie rewanżowej, wynosi tylko 1 punkt, natomiast drużyny zajmujące niższe od nas miejsca, w ligowej tabeli, regularnie punktują. Należy mieć także na uwadze, że w przypadku spadku z III ligi Wisły Puławy i Sandecji Nowy Sącz z naszej ligi może spaść aż 5 drużyn.

Teraz przed naszą drużyną 2 bardzo ważne mecze domowe w środę o godz. 18.00, zaległy mecz 17 kolejki z Siarką Tarnobrzeg, a w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie z Garbarnią Kraków. O ile o jakąkolwiek zdobycz punktową w pierwszym z tych spotkań będzie bardzo trudno, to zainkasowanie 3 punktów w konfrontacji z ekipą brązowych wydaje się być obowiązkiem. Mamy jednak nadzieję, że już w najbliższym spotkaniu nasi przełamią strzelecką niemoc i kibice opuszczą stadion przy T1 w dobrych nastrojach.

Wiślanie Jaśkowice – Świdniczanka Świdnik 2:0 (1:0)

Bramki: Marszalik (24), Cholewa (90+2).

Świdniczanka: Socha – Bartoszek, Ptaszyński, Koźlik, Sypeń (46 Czułowski), Szymala (78 Kutyła), Futa, Nawrocki (46 Kukulski), Morenkow (74 Koper), Zuber, Paluch (46 Kotowicz).

Żółte kartki: Kożlik, Kotowicz i Futa.

Aktualna tabela 3 ligi grupa 4 tutaj.

Damian Koszel po meczu z Wiślanami:

@ks_swidniczanka Damian Koszel po meczu z Wiślanami Jaśkowice #3ligagrupa4 ♬ dźwięk oryginalny - KS Świdniczanka

Tekst: JeSzko

Film: Przemysław Żmuda

Zdjęcia: Natalia Kulbicka