Czarni Połaniec

 25/11/2023

K.18: Remis na początek /film

Nietypowo, bo w piątek o 13.00 nasza drużyna rozegrała swoje spotkanie o ligowe punkty. Zimowa aura pokrzyżowała nasze plany rozegrania zaplanowego awansem z rundy wiosennej spotkania na naszym domowym stadionie. Alternatywnie wystąpiliśmy w roli gospodarza na gościnnym obiekcie ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie.

Ciekawy to był mecz, jednak zaburzony festiwalem żółtych kartek, pomimo tego, że nie było w zawodnikach widać nadmiernej agresji w grze. W pierwszej połowie było zdecydowanie więcej emocji i finezji w grze. Już w 10 minucie świetną okazję na gola miał Michał Zuber, jednak jego strzał głową w ostatniej chwili odbił obrońca Czarnych, zatrzymując pilkę niechybnie zmierzającą do siatki. W 13 minucie próbkę swoich wysokich umiejętności pokazał nam Mikołaj Nawrocki. Pięknie zgasił pilkę, przełożył sobie na lewą nogę, mocno i celnie strzelił na bramkę z 20 metrów. Bramkarz gości z trudem obronił to uderzenie.

Trzy minuty później przechwyt w środku pola zaliczył pomocnik Czarnych i ładnie uruchomił Michała Banika, który w tej sytuacji nie dał szans Pawłowi. W 16 minucie goście objęli prowadzenie. W 22 minucie z kolejną kontrą ruszyli gracze Połańca i tylko wysoki kunszt Sochy uchronił nas od kolejnego trafienia gości.

Po tej wymianie ciosów gra nieco się uspokoiła, stroną prowadząca grę była Świdniczanka.

W 37 minucie rzut rożny wykonywał Michał Zuber po jego dośrodkowaniu powstało ogromne zamieszanie w polu bramkowym gości. Największym sprytem wykazał się Jakub Bartoszek i z bliska dał nam wyrównanie stanu gry. Było to debiutanckie trafienie Jakuba na poziomie seniorskim. Gratulujemy.

Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1-1.

Niestety nasze plany na szturm po przerwie pokrzyżowała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka w 50 minucie, dla naszego młodego strzelca gola. Pomimo gry w osłabieniu nasi zawodnicy nie dopuścili do groźnych sytuacji pod naszą bramką i do końca utrzymał się chyba sprawiedliwy, wynik remisowy.

Świdniczanka Świdnik – Czarni Połaniec 1:1 (1:1)

Bramki: Bartoszek (36) – Banik (16).

Świdniczanka: Socha – Futa, Koźlik (84 Pielach), Ptaszyński, Bartoszek Nawrocki, Czułowski (59 Sikora), Kotowicz, Morenkov (70 Sypeń), Zuber, Paluch (70 Kompanicki).

Żółte kartki dla Świdniczanki: Futa, Bartoszek, Nawrocki, Sikora, Lenart.

Czerwona kartka: Bartoszek 49 min. ( Za dwie żółte).

Żółte kartki dla Czarnych: Misztal, Chmielowiec, Kałaska, Wiktor, Gębalski.

Czerwona kartka: Adrian Gębalski 88 (za dwie żółte).

Trener Gieresz po meczu z Czarnymi:


Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Wasak