Siarka

21/03/2024

K.17: Siarka za mocna /zdjęcia, film

W minorowym nastroju sympatycy KS Świdniczanka pożegnali astronomiczną zimę 2024 roku. Powodem, owego smutnego nastroju był fakt, iż zawodnicy ich ulubionej drużyny wysoko przegrali, zaległy ligowy mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Goście z północnych kresów woj. podkarpackiego byli faworytem tego spotkania, a ponadto Świdniczanka wystąpiła w eksperymentalnym składzie, bez podstawowych zawodników ofensywnych, jakimi są niewątpliwie Michał Paluch i Hubert Kotowicz.

Goście wygrali pewnie 4:0, a katem dla Orłów z Turystycznej okazał się - Orlik, a konkretnie Kamil Orlik, który w przeciągu niecałej godziny zaliczył hat-tricka.

Pierwsze celne trafienie filigranowy skrzydłowy z Tarnobrzega zaliczył w 18 minucie z rzut karnego (po faulu Pawła Sochy na jednym z zawodników Siarki), drugi raz trafił w 29 minucie (po niefortunnej interwencji Jakuba Bartoszka) i 3 raz ponownie z rzutu karnego w 52 minucie. W międzyczasie bramkę, na 3:0 dla Siarki zdobył Dawid Lisowski.

Nasza drużyna, mająca w składzie ewidentny deficyt zawodników o charakterystyce ofensywnej, nie potrafiła skutecznie zagrozić bramce gości. Były wprawdzie próby strzałów z daleka, ale blokowali je skutecznie obrońcy Siarki.

Mecz zakończył się wysokim, zasłużonym zwycięstwem gości, którzy grając mądrze i ekonomicznie, przewyższali nas o co najmniej klasę.

Nas martwi nieskuteczna gra naszego zespołu w ofensywie, czego efektem jest fakt, że od 413 min, w meczach ligowych, nie potrafimy zdobyć bramki. Żywimy jednak nadzieję, że owa zła passa zostanie przełamana już w najbliższą niedzielę, kiedy to na T1 podejmować będzie krakowską Garbarnię.

Świdniczanka Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 0:4 (0:2)

Bramki: Orlik (18-z karnego, 29, 52-z karnego), D. Lisowski (48).

Świdniczanka: Socha – Bartoszek (58 Koper), Pielach, Koźlik, Morenkov (58 Sypeń), Szymala (36 Kuchta), Nawrocki, Futa (65 Kukulski), Czułowski (65 Kutyła), Ptaszyński, Zuber.

Żółte kartki: Socha, Pielach, Nawrocki, Koźlik i Kukulski.

Widzów 150

Paweł Socha po meczu z Siarką:

@ks_swidniczanka Paweł Socha po meczu z @Siarka Tarnobrzeg #3ligagrupa4 ♬ dźwięk oryginalny - KS Świdniczanka