Podlasia Biała Podlaska

18/07/2021

S.1.: W poszukiwaniu wzmocnień

W sobotę 17 lipca 2021 roku piłkarze Świdniczanki przygotowujący się do inauguracji rozgrywek w hummel IV lidze lubelskiej rozegrali pierwszy mecz sparingowy.

Na Stadionie Miejskim w Parczewie ich przeciwnikiem była drużyna III ligowego Podlasia Biała Podlaska. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1 (1:0).

Prowadzenie dla bialczan w pierwszej połowie uzyskał Kot, wyrównującą bramkę dla świdniczan w drugiej części gry z rzutu karnego zdobył Michał Zuber.

Jak poinformował nas trener Świdniczanki Paweł Pranagal w spotkaniu tym w naszej drużynie wystąpiło 23 zawodników, w tym 11 nowo pozyskanych bądź testowanych. Każdy z zawodników przebywał na boisku co najmniej 30 minut. Trener uznał sparing jako dobrze przepracowana jednostkę treningową. Oceniając zawodników testowanych trener stwierdził, że dla niektórych z nich ostatecznym egzaminem przydatności do zespołu będzie występ w następnym meczu kontrolnym, który rozegramy w najbliższą środę 21 lipca w Kozienicach z zespołem beniaminka IV ligi Mazowieckiej – miejscową Energią.

Kolejnym zaś naszym sparing partnerem będzie III ligowa Avia Świdnik, a mecz rozegrany zostanie w sobotę 24 lipca na Stadionie Miejskim w Świdniku.

Podlasia Biała Podlaska – Świdniczanka Świdnik 1:1 (1:0)

Bramki: Kot, Zuber.

Tekst: Fan nr one