Unia Hrubieszów

27/10/2020

K.14.: Podręcznikowo w Hrubieszowie/f

W 14 kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej piłkarze Świdniczanki rozegrali mecz w Hrubieszowie, a ich przeciwnikiem była, zajmująca miejsce w dolnej części tabeli, miejscowa Unia. W ostatnim okresie zielono biało czerwoni są w dobrej formie, dlatego przed tym spotkaniem w zespole panował optymistyczny nastrój.

Początek spotkania był dosyć wyrównany i dopiero 19 minucie w polu karnym gospodarzy sfaulowany został, podczas próby strzału na bramkę, nasz młodzieżowiec Kacper Kopyciński. Rzut karny w sposób wręcz podręcznikowy wykonał Michał Zuber i prowadziliśmy 1:0. W tej części meczu dwie bliźniaczo podobne okazje do podwyższenia wyniku miał Mateusz Kowalewski, ale zamiast próbować pokonać bramkarza strzałem przy dalszym słupku, dwukrotnie trafiał w boczną siatkę przy bliższym słupku. Gospodarze w tej części meczu poważniej nie zagrozili naszej bramce.

Początek II połowy był podobny do początku pierwszej części meczu, przy czym gospodarze zaczęli grać nieco odważniej. W 62 minucie w polu karnym Unii sfaulowany został Adrian Szczerba i sędzia nie miał innego wyboru jak ponownie wskazać na punkt 11 m od bramki. Niezawodny Michał Zuber nie dał szans Tomczyszynowi i prowadziliśmy 2:0. Po podwyższeniu prowadzenia trener Pranagal dokonał 3 zmian w zespole. W tej części meczu gospodarze odważniej ruszyli do ataku, chcąc zmniejszyć rozmiary porażki, lecz mimo ich większego zaangażowania i ambitnej walki wynik meczu nie uległ zmianie.

Zatem w 3 kolejnych meczach wyjazdowych zdobywamy 7 punktów i mamy już tylko 3 punkty straty do drugiej w tabeli Victorii Żmudź, z którą to spotykamy się w najbliższą sobotę w Świdniku Dużym.

Victoria w tej kolejce przegrała u siebie prestiżowy mecz z liderem Tomasovią i ma chyba kłopoty kadrowe. Do zawieszonego na 3 mecze (za czerwoną kartkę) Jakuba Sawy dołączyli bowiem w sobotę kluczowi, doświadczeni zawodnicy tego zespołu Erwin Sobiech i Kamil Sawa. Nasi do tego meczu przystąpią zmotywowani żądzą rewanżu za jedno bramkową porażkę w Żmudzi. Zapowiada się zatem ciekawe widowisko.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz wideo ze spotkania w Hrubieszowie: 26/10/20  Bramki z meczu: GLTS Świdniczanka vs Unia Hrubieszów/wideo .

Unia Hrubieszów - Świdniczanka 0-2 (0-1)